Lidé festivalu

Eva Motyčková

EM

Vystudovala farmacii, ale její životní cesta ji vedla jinými než oficiálně uznávanými přístupy k péči o vlastní zdraví. Nyní se věnuje celostní muzikoterapii, používá etnické hudební nástroje s přirozeným laděním. Zvuk vnímá především v jeho vibrační podstatě. Prostřednictvím harmonických vztahů obsažených v muzikoterapeutické hudbě a zpěvu je možné léčení na hlubokých úrovních.

Přednáška bude zaměřena na používání brumlí v celostní muzikoterapii, a předáním osobních zkušeností o působení zvuku na lidské zdraví. 

Trolíla a Jugo

Trolila+Jugo

Lesní underground neboli mystikus világoš - mytologií a starými příběhy a folklorem inspirovaná hudba v podání převážně brumlící Trolíly a multiinstrumentalisty Juga. Zvuky a melodie těchto zvukotepců z moravských luhů a hájů vás zavedou do dávných časů a zapomenutých hvozdů, kde na vás pod mechem může číhat lecjaké překvapení.

Bratři Vankové

Bratři-Vankové

Jsme vyprávěči. Skrze naší hudbu přicházejí příběhy, ve kterých občas spatříte dávné ozvěny plání, zemité zvuky naší země, ale i vesmírné dálavy. Základem naší tvorby je improvizace a radost z hudby, která vzniká tady a teď. Tak jako svět neustále ve změně a proměně tak spolu s ním se mění i naše hudba. Každý koncert je proto zcela jiný a nese sebou pro nás aktuální příběh…

Propojujeme současné a minulé. Zemité zvuky didgeridoo, alikvotní brumle a dalších nástrojů se slévají se zvukem elektrické kytary, slide kytary, sazu (turecká loutna) či mandolíny a vytvářejí fůzi, která je schopna přecházet od ambientní atmosféry až k tranzovnímu tanci.

Odkazy: Společná tvorba Jakub Vank Pavel Vank  koncert - Fulnek s přáteli

Ivo Charitonov

Ivo Charitonov

Je dlouholetý hráč na brumli, didgeridoo a zpěvák alikvótních tónů. Na české hudebně-klubové scéné se poprvé objevil na přelomu let 1999 a 2000. Byl a je členem či hostem v několika kapelách, projektech (Brum Drum Band, Face 2 Face, Létající koberec, Louka Band, T-Break, Temporal Loop, United Heads), či soundystémech (Gardenzitty SS, Jam Soundsystem, Third Hand SS). Také je znám jako droprovodný hráč mnoha DJů různých stylů - breakbeat, d&b, dub-step, dub, hip-hop, house, jungle, latino, techno atd. (např. A.L.I., Babe LN, Emka, Gadjo aka Skalalai, IM Cyber, Joke, Josef Sedloň, Kaplick, Katcha, Koogi, Liquid A, Pat Heart, Philip TBC, Romario, Sunpaja, Voita, Yukimura a další).

HeléN RockViolin

Helén

 Experimentuje s možnostmi klasických i elektrických houslí, klasické pojetí jemnosti jejich zvuku a stylu hry obohacuje rockovou řízností a svobodou. Procítěným zpěvem doprovází své houslové improvizace v celé škále žánrů (hudba klasická, meditační, jazz/blues, country, až po rock a tvrdou elektroniku).

Působí v projektu LOUKA BAND, vystupuje s OSKAREM PETREM, JOE KARAFIÁTEM, NIKOL FISCHEROVOU, tanečnicí ANTONIÍ a zpěvačkou NAMI a dalšími.

Michal Haman

Michal Haman

Transovní bubeník, spoluzakládající člen hudební skupiny LÉTAJÍCÍ KOBEREC (1994), pro veřejnost pořádá KRUHY PROŽITKOVÉHU BUBNOVÁNÍ A TANCE či workshopy LÉČIVÝ TRANS - společně s hudebníkem a léčitelem Petrem Piňosem. www.leciverytmy.cz

Petr Jasinčuk aka Brumlista

Petr Jasinčuk - Brumlista

Jsem zakladatel CZ komunity brumlistů a brumlistek, vášnivý hráč na brumli, lektor, inspirátor.

Má cesta brumlisty začala před více než 7 lety a na té cestě jsem poznal mnoho skvělých učitelů a žáků. Aktuálně pracuji na osobitém stylu, který kombinuje beatbox, hlas a brumli v jeden okamžik. Vystupuji jako sólista s projektem Brumlista a v novém seskupení Nigunatica, kde hraji s perkusistou Petrem Mastroianym a zpěvačkou dávných písní Gabrou Bultasovou

Brumlista: Youtube - hledej "Brumlista"

Nigunatica: Soundcloud - Nigunatica

Název Nigunatica pochází z pojmenování prastaré původní písně, jisté vibrace, kterou si každý člověk nese  hluboko ve své duši.

V tichu, v tranzu nebo změněném stavu vědomí lze se s ní spojit a její pomocí navázat kontakt se sebou samým v pravé podstatě, se svými předky či s vyšší mocí, božím vědomím či zdrojem  a použít pro učení, poznání, léčení.

 

Petr Mastroiany

Petr Mastroiany

Perkusista a zvukový experimentátor Petr Mastroiany (1980) započíná svoji hudební dráhu v roce 1992 v dětské periferní avantgardní punkové kapele The Wercajch kde hraje na nekonvenční bicí soupravu .

Kolem roku 1999 začíná se věnovat hře na orientální perkuse jako jsou rámové bubny , pohárové bubny a udu bubny a činí tak do dnes.. Dále se zabývá vytvářením zvukových koláží a acid rave rytmů v kombinaci s multimediálními instalacemi. Hraje jako dj Yugoshka na rozmanitých parties..V posledních letech ho nejvice zajímaji rytmy Balkánu a střední Asie.Nyní působí v kapelách folklorní, středověké a orientální hudby.

Miluje zvuk obecně, "náhodu" a experiment. Vychází z tradic netradičně.


Nigunatica: Soundcloud - Nigunatica

Gabra Bultasová

Gabra Bultasová - Nigunatica

Zpívám celý život, hudba je nedílnou součástí mého bytí.

Od sólového zpěvu v dětství, sboru, účinkování v operách DJKT v Plzni, jsem se posouvala k punku (Zpětná vazba), zpěvu improvizačních písní u ohňů s bubny, kde se dalo (Muerta mente) později s vášní propadla balkánské hudbě (Organica), užívala velké kapely a slávy, zpívala šopsky (Prosti dumi) dala si pauzu s harmonikářem a prožívala několik let punkšansonové koncerty (Gabra a harmonikář).

Ovšem volání mého srdce opět mě přivedlo na ,,Balkán“ ,za doprovodu východních perkusí (Gabra a Mastroiany) a velké balkánské dechovky (Los Gádžos) jsem se prozpívala až k současnému projektu Nigunatica.

Spojení balkánských písní, tranzovního zvuku brumle a jedinečných východních rytmů rezonuje nejvíce s mojí energií. Zde nacházím spojení sama se sebou s čistým bytím s podstatou a je mi ctí být prostředníkem pro přenos této energie také k vám. 


Nigunatica: Soundcloud - Nigunatica